Recenze CD – Tak to je haluz (Vjetef)

Vjetef – Tak to je haluz…

Co se skrývá za podivným názvem alba? Když si přečtete tuto recenzi, dozvíte se to. A pokud nevíte, kdo nebo co je Vjetef, tak se to dozvíte také. Jen bych chtěl předeslat, že album se autorům opravdu povedlo…

 

Vjetef je kapela od Třebíče, která vznikla někdy kolem roku 1988 změnou jména tehdy fungující kapely Kadet. Z původní sestavy ve skupině hraje dnes už jen jediný člen – Jiří Čáp, ale kapela běží dál. Zajímavostí je, že za celou éru bandu se v kapele vystřídalo více než třicet muzikantů a to už je docela slušnej počet, nemyslíte?

S tvorbou této rockové kapely jsem se poprvé setkal až na internetu, kde jsem si na jejich internetovýchstránkách stáhl několik písniček z alba, které zde právě dnes budu recenzovat.

Album vzniklo v roce 2005, nahráno bylo v třebíčském studiu Skála, pokřtěno bylo v Bransouzích 17.12.2005, obsahuje patnáct skladeb a jmenuje se „Tak to je haluz… “

Jelikož mám ve zvyku si album několikrát poslechnout, než o něm začnu psát, poslouchal jsem toto album celý týden v práci (každý den jednou) a pokaždé se mi líbilo, což nemohu říct o všech albech, které jsem recenzoval. Nutno říct, že muzika kapely Vjetef pro mě byla v pohodě stravitelná a poslech byl příjemný.

A jak to zní? Je to takový zábavový rock, ale ceňme si toho, že zábavová kapela vytváří vlastní songy. Vždyť většině takovýchto kapel stačí hrát převzaté fláky. Jsou zde pomalé písničky jako třeba „Nezkoušej lhát“ či „Čekám“, ale také rychlé songy s lehce zapamatovatelným refrénem, který si po čase budete mít chuť zpívat s CD přehrávačem. Mezi ty rychlejší písničky patří třeba song Kretén nebo písnička Starej brach, při jejímž poslechu vám do hlavy jistě snadno vnikne refrén: „Je to dávno, tak strašně dávno, jak čas rychle letí, v knihách moudrých bylo nám psáno, že jsme jenom děti.“ Podobné to asi bude u páté skladby nazvané – „Zdá se mi, zdá“.

Zaujme také patnáctá – bonusová skladba Broučci, kde se zpívá o broučí bigbítové kapele, které předchází tématicky podobné intro nazvané „Pučmeloud“. Líbila se mi také ryze ploužáková „Upřímná touha“. Myslím, že na tuhle skladbičku by se mi určitě dobře tančil ploužák s nějakou pěknou slečnou 🙂

Texty jsou snadno pochopitelné, přehledné. Hudba taky. Jako celek na mě album působí povedeně a tak mi nezbývá, než jejich muziku doporučit všem, kdo rádi chodí na zábavy.

 

Interpret: Vjetef
Album: Tak to je haluz …
Počet stop: 15
Délka: 58:37
Rok vydání: 2005
Vydavatelství:
Seznam skladeb: 1. Nezkoušej lhát
2. Žebrák
3. Kretén
4. Noční můry
5. Zdá se mi, zdá
6. Kanec
7. Upřímná touha
8. Než noc skončí
9. Dlouhý večery
10. Splacenej dluh
11. Starej brach
12. Čekám
13. Láska
14. Pučmeloud
15. Broučci

 

Autor článku: David Havlíček

http://rockmag.cz/clanky/vjetef-tak-to-je-haluz/

KONTAKT

Manager kapely
Jiří Jalovecký
tel. +420 602 723 849
e-mail:[email protected]

copyright Vjetef 1988 - 2018